נשים שמנות משתכרות פחות

כתבתה של צפי סער מעיתון הארץ בעקבות מחקר שהראה שנשים רזות משתכרות פחות מנשים שמנות ובעצם כך מצטרף לתופעת השמנופוביה הקיימת בתרבות ובתעשיית הרפואה. בעוד תעשיית הרפואה רואה בהשמנת יתר כמגפה הבאה יש הרואות את העיסוק האובססיבי של נשים, נערות וילדות בממדי גופן וההכרח שהן חשות להביא אותו למיימדים לא אנושיים הוא המגפה הבאה.
לטענתה, כולנו כבר יודעים שדיאטות רק משמינות אותנו יותר ובכך גם פוגעות בבריאות שלנו. אז אולי במקום להיאבק בהשמנה אנו צריכים להכיר בכך שבני אדם יכולים להיות בריאים או לא בריאים בכל מיני מידות ומשקלים, העובדה שאדם שמן אינה בהכרח הופכת אותו לכישלון, ללא בריא וללא מוצלח, אלא לאחד האדם החי בעולם שבו יש שונות גנטית בגודל ובמשקל.
ואילו האפלייה החברתית, הסטיגמה והדיכוי המופנה כלפי אנשים שאינם במידות ה”מקובלות” רק מעצימים את השמנתם, פוגעים בדימויים העצמי ובעצם כך פוגעים בבריאותם ומשבשים את אכילת.
הרי כל אחד מאיתנו, חלק במופגן וחלק בפנים בלב, כאשר רואה אדם שמן מניח שהוא אוכל יותר מדי, אוכל לא בריא ומצפה ממנו שיאכל רק חסה ושאר ירקות. את הסטיגמה הזאת חש גם אותו אדם  והיא זו המשבשת את האכילה שלו, מונעת ממנו להרגיש ראוי לאוכל אמיתי, מגוון וטעים, מונעת ממנו לאכול לפי רעבונו בפומבי, ובכך מונעת ממנו אכילה חופשית ומשוחררת, מעצימה את הצורך בפיצוי ואת האכילה בסתר.

http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1018,209,55469,.aspx