נטע רשף דיאטנית קלינית – אודותיי

my image

אני הכי אוהבת לאפות עוגות שמרים

לפני שנה הגשמתי חלום ועשיתי קורס קונדיטוריה

את בטח שואלת “דיאטנית בקורס קונדיטוריה?”

כן!

נעים מאוד, שמי נטע רשף ואני דיאטנית נורמלית, אני אוהבת לאכול ולא מפחדת מאוכל.

הגעתי למקצוע מתוך רצון לדעת מה צריך לאכול כדי להיות רזה, חשבתי שזה מאוד טכני, אם יהיה לי את הידע אוכל ליישם אותו, לרדת במשקל ולהיות מאושרת.

סיימתי את הלימודים ויצאתי לדרך מצוידת במשקל ובמחשבון קלוריות, שקלתי את עצמי ואת כל מטופליי. ככל שניסיתי להתמיד בתפריט ובחוקים שכתבתי  כך התרחקתי מהם יותר, הרגשתי נכשלת כל פעם מחדש. כמוני, גם מטופליי, ירדו ועלו, ירדו ושוב עלו, מפעם לפה זה היה קשה, מיאש ומתסכל יותר.

אני לא זוכרת איך התגלגל לידיי הספר “כמה שוקל האושר” (איילת קלטר) שבו נחשפתי לגישה שמסתכלת אחרת לגמרי על אכילה, משקל ודיאטות. גיליתי שהכשלון לא בי אלא בדיאטה. שאני הרבה יותר יותר מאסופת קלוריות, שיש לי רעב משלי, שהוא משתנה מיום ליום, שיש מאכלים שכשאני מנסה להימנע מהם זה רק גורם לי לחשוק בהם יותר ובסוף גם לאכול מהם הרבה יותר. גיליתי  שאם אקשיב לצרכים הפרטיים שלי, לאותות של הגוף שלי אגלה שגם לי יש גבולות באכילה, שאם מותר לי הכל זה לאו דווקא אומר שאוכל כל יום פיצה וגלידה, שבא לי רוב הזמן אוכל בריא וכשיש לי חשק למאכל מסוים אין תחושת שובע יותר נעימה מאשר זו שאני מרגישה אחרי שאכלתי אותו.

גיליתי שאכילה היא דיאלוג בין צורך פיסי, צורך נפשי, חשיפה וידע וכשאני לא מנסה לנהל את הדיאלוג הזה ממקום של שליטה אלא הקשבה ובחירה האכילה הופכת להיות מהנה, בריאה, מספקת ולא מטרידה אותי ומותירה אותי בתחושת כישלון.

כשאני בוטחת בגופי שהוא יודע לאזן את האכילה ומקשיבה לו אני מתוגמלת כל פעם מחדש והביטחון רק מתחזק ומשתקף בתחומים אחרים בחיי.

הכשרה פורמלית

  • דיאטנית קלינית B.Sc, בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה , האוניברסיטה העברית י-ם.
  • בוגרת קורס תזונאי ספורט , מכון וינגייט.
  • בוגרת  התוכנית התלת שנתית “דיאלוג האכילה – משפת הדיאטה לשפת האכילה האינטואיטיבית”, המרכז האוניברסיטאי אריאל.

בשנים האחרונות מתמחה בטיפול בהשמנה,  בהתנהגויות אכילה ובבעיות אכילה באמצעות טכניקות קוגנטיביות התנהגותיות – CBT ו-ACT (acceptance commitment therapy) וגישת אכילה אינטואיטיבית (על פי גישתה של איילת קלטר). טיפול שמטרתו מעבר משפת הדיאטה לשפת האכילה האינטואיטיבית.

נסיון מקצועי

הכשרה מקצועית של משרד הבריאות בב”יח אסף הרופא.
עבדתי במחלקות פנימית, דיאליזה, כירורגיה וסיעודית בבית חולים אסף הרופא.
עבדתי  במרכז המשולב למניעת סרטן ובמרפאה לבעיות ומחלות בדרכי העיכול בבית חולים איכלוב.
דיאטנית קלינית ברשת סטודיו סי.
עבדתי במרכז שפת האכילה בהנהלת איילת קלטר כמטפלת בשפת האכילה האינטואיטיבית.